Kłopoty z tarczycą.

Kłopoty z tarczycą, takie jak hashimoto, są niestety częstym utrapieniem pań. Dieta w hashimoto polega przede wszystkim na ograniczeniach określonych produktów które mogą zaszkodzić osobie chorej a dodatkowo włączeniu do diety takich produktów, które będą mogły korzystnie wpływać na hormon tarczycy. Właściwie jak powinna wyglądać dieta w hashimoto?
W szczególności istotny jest na pewno błonnik. Taka dieta zakłada wręcz zwiększoną dwukrotnie porcję błonnika, niż w normalnej diecie. Powodem jest spowolniona przez chorobę praca jelit. Błonnik nie tylko znakomicie wspomaga perystaltykę jelit, niemniej jednak też eliminuje wszystkie toksyny z ludzkiego organizmu. Niezwykle bogatym źródłem błonnika są np wyroby z pełnego ziarna, kiełki, banany, jabłka.
Odpowiednia dieta w hashimoto powinna również zawierać dużo goitrogenów, które korzystnie wpływają na cały układ odpornościowy.
Dlatego że wiele chorych osób cierpi dodatkowo na nietolerancję laktozy, dlatego trzeba obowiązkowo uważać na ten składnik. Lepiej ograniczyć produkty nabiałowe takie jak białe sery czy też mleko, żeby uniknąć przykrych problemów z żołądkiem. Natomiast powinny jeść inne wyroby posiadające białko, takie jak jaja czy mięso.
Dieta w hashimoto zabrania spożywania produktów zawierających gluten czy soję.

Więcej: dieta w hashimoto