Absolutnie każdy, kto uiszcza składki na ubezpieczenie zdrowotne…

Niemal każdy doświadczył chociaż raz bólu zęba. W tak zaistniałej sytuacji niezbędna jest nam jak najszybsza wizyta u dentysty – ząb którego nie będziemy leczyć, prawdopodobnie będzie z czasem bolał bardziej.

Gabinet dentystyczny świadczący usługi w ramach Kasy Chorych.
Każdy, kto odprowadza odpowiednie składki zdrowotne (albo robi to w jego imieniu stosowna instytucja państwowa – na przykład Urząd Pracy lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych) może skorzystać z stomatologa bezpłatnie. Tego typu konsultacja musi odbyć się w gabinecie stomatologicznym, który podpisał kontrakt z NFZ. Niestety nie wszystkie usługi stomatologiczne są realizowane w ramach naszego ubezpieczenia zdrowotnego: dla przykładu – leczenie kanałowe zębów refundowane jest tylko i wyłącznie w przypadku zębów od 1 do 3, natomiast ząb 4 musimy poddać leczeniu za dopłatą.

Prywatny gabinet dentystyczny.
Każdy pacjent ma prawo skorzystać z usług lekarza stomatologa, który ma swój własny prywatny gabinet. Należy jednak pamiętać, że wówczas wszystkie koszty leczenia naszych zębów pokrywamy we własnym zakresie – niezależnie od tego, czy czy płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ogromnym plusem takich prywatnych gabinetów stomatologicznych jest z pewnością to, iż czas oczekiwania na wizytę u stomatologa z reguły jest dużo krótszy aniżeli w przypadku gabinetów oferujących usługi w oparciu o kontrakt z NFZ.

Zobacz więcej: Gabinet stomatologiczny Bielsko