Z pewnością warto też spojrzeć czy wybrana przez nas karma…

Jaka tak właściwie musi być odpowiednia karma dla naszych psiaków? Jest to dość częste pytanie które sobie zadajemy, wystarczy że zapamiętamy jedynie kilka najważniejszych zasad, ażeby cały czas karma dla psa w naszym domu była właściwa.

Jeżeli dopiero co zaczynamy swoją przygodę z czworonogiem i jeszcze nie mamy wiedzy o karmach przeznaczonych dla nich, to należy zwrócić uwagę na firmę która widnieje na opakowaniu z karmą. Najlepsze przedsiębiorstwa dbają o własny wizerunek przez rozmaite reklamy w globalnej sieci, tv czy radiu. Jeśli w ogóle nie znamy danej firmy, szukać jakiejś innej karmy dla naszego psa.

Kiedy znajdziemy już markę która nam odpowiada, pozostaje nam istotny wybór, czy ma być to… karma mokra dla naszego psa czy karma sucha? Obie karmy mają swoje zalety i należy używać je naprzemiennie. Obowiązkowo pamiętać musimy, aby w obu wypadkach nasz  pies miał na okrągło miskę z wodą.

Z czasem możemy również zacząć zwracać większą uwagę na skład karmy. Naszym zwierzętom, podobnie jak nam, ogromna ilość konserwantów w pokarmie wcale nie służy. Dlatego też warto wybrać tylko te opakowania, na których jest mniej chemicznie brzmiących nazw. Niewątpliwie warto też zerknąć czy dana karma jest wzbogacona witaminami. Producenci karm ochoczo opisują, jakie dokładnie witaminy są w jedzeniu naszego pieska.

Zobacz więcej: Wyjątkowa karma sucha dla psa E-Pazur