Musimy więc sprawdzić zużycie danych opon.

Każdy właściciel pojazdu terenowego bardzo dobrze wie, że bez właściwych opon nie będzie możliwa genialna oraz wygodna jazda. Opony terenowe to natomiast niemały koszt. Nabycie 4 sztuk opon związane jest przeważnie z kwotą sięgającą kilkuset, a nawet przekraczającą tysiąc złotych. Z tegoż powodu spora część osób decyduje się na zakup opon używanych. Czy faktycznie jest to tak opłacalne?

 

Opony terenowe używane z pewnością posiadają zarówno wady i zalety. Zacznijmy od pozytywów, a takim pozytywem jest niewątpliwie atrakcyjna cena za produkt o relatywnie wspaniałej jakości za ,który, w normalnym sklepie zapłacić należałoby dużo więcej. Części używane nie muszą być wszak poniszczone bądź niesolidne – bywa tak, że ktoś pilnie chce pozbyć się rzeczy ,z których sporadycznie korzystał lub po prostu kupił je przez pomyłkę. Tu natomiast trzeba wziąć pod uwagę konieczność dobrego rozeznania się przed zakupem w historii towaru. Musimy więc posprawdzać zużycie danych opon – nie ma przecież sensu nabywać takiej części tylko dlatego, że jest niska cena, jeżeli za chwileczkę zmuszeni będziemy do ponownego zakupienia opon. Tego typu oszczędzanie jest zwyczajnie zbyteczne.

 

Opony terenowe z drugiej ręki kupić możemy w serwisach aukcyjnych takich jak na przykład allegro czy olx, a także w rozmaitych komisach. Warto mieć na uwadze to, że bardzo często nie mamy w takim przypadku prawa do uzyskania gwarancji.

Źródło: Opony terenowe